Ako nájsť novú prácu v krátkom čase

Často sa hovorí, že dobré veci si vyžadujú čas – ale bohužiaľ, pokiaľ ide o hľadanie zamestnania, nemáte vždy tento luxus. Či už sa ponáhľate opustiť súčasne zlé pracovisko, alebo ste boli dlho nezamestnaní a začínate cítiť finančné ťažkosti, je potrebné urobiť dobrý kariérny krok rýchlo.

Zatiaľ čo lov je často dlhý a vyčerpaný proces, môže dôjsť k rýchlemu prepnutiu kariéry. Existuje však niekoľko vecí, ktoré musíte mať na pamäti.

Pre uchádzačov o zamestnanie, ktorí potrebujú nájsť novú prácu v najbližšej dobe, odporúčame, aby boli flexibilní s ich očakávaniami hovorí Martina z portálu Personalistka.sk .

1. Aktualizujte všetko

Môžete byť v časovej tiesni, ale je dôležité, aby ste odolali nutkanému kliknutiu na tlačidlo „Použiť“ pre každú otvorenú pozíciu, ktorú vidíte, bez toho, aby ste najprv dali svojim materiálom dobrý vzhľad.

Skôr než začnete hľadať prácu, aktualizujte svoj životopis a svoj profil LinkedIn. Nezabudnite zahrnúť svoje zručnosti, ako aj pracovnú históriu. Venujte čas sledovaniu trhu práce a pozícií, ktoré sú k dispozícii uchádzačom s vašou kvalifikáciou.

Najmä „ak hľadáte niečo nové, náročnejšie a / alebo niečo, čo ste nikdy nerobili, musíte obnoviť životopis a sprievodný list . Vezmite si to, čo ste urobili (zvážte životné skúsenosti ako aj profesionálne) a otočte to, aby vyhovovalo vašim novým túžbam. Napríklad dobrovoľnícka práca, projekty v škole vášho dieťaťa, udalosti, ktoré ste naplánovali – to všetko možno použiť na preukázanie plánovania, riadenia projektov, pohostinnosti atď.

2. Zistite, čo chcete

Je ťažké nájsť skvelú ďalšiu prácu, ak neviete, aké je vaše vymedzenie skvelej práce. Takže skôr, ako sa dostanete príliš ďaleko do práce, uistite sa, že urobíte krok späť a naozaj premýšľajte o tom, čo hľadáte.

Napíšte zoznam toho, čo ideálne chcete v práci: titul, peniaze, propagácia, práca, firemná kultúra, geografická poloha atď.

3. Informujte sa

Hľadanie práce na www.personalistka.sk je skvelý spôsob, ako získať potrebné informácie o voľných pracovných miestach a informácie o potencionálnom zamestnávateľovi.