Kam na výlet v okolí Rajeckých Teplíc

Rajecké Teplice sú obľúbené nielen pre svoju termálnu vodu s liečivými účinkami. Je to aj možnosť aktívneho využitia voľného času a spoznávania mnohých krás, ktoré sú v tesnej blízkosti Rajeckých Teplíc.

Žilina

Krajské mesto je centrom celého regiónu. Historické centrum ponúka množstvo zaujímavých pamiatok a možností, ako stráviť voľný čas. Výlet do tohto mesta môžete absolvovať železnicou, ktorá vám umožní spoznať krásy krajiny.

Rajec

Neďaleké mestečko ponúka cez leto možnosť navštíviť  termálne kúpalisko Veronika. Nájdete tu tiež kúsok histórie v podobe kostola, na ktorých sú staré slnečné hodiny z roku 1770.

Lietavský hrad

Milovníci histórie budú zaiste túžiť po návšteve zrúcaniny Lietavského hradu. Príjemný výlet zavŕši výhľad na široké okolie.

Kunerádsky zámok

Len 5 km od Rajeckých Teplíc bol postavený Kunerádsky zámok. Objavte pohnutú históriu tohto krásneho miesta.

Čičmany

Jedinečným a charakteristickým prvkom čičmianskych dreveníc sú geometrickými ornamentmi zdobené exteriéry domov, či už sa jedná o rôzne špirály, kríže, vlnovky, alebo často sa opakujúci motív kohúta a páva. V minulosti však ornamenty oplývali väčšou jednoduchosťou ako je tomu dnes. Autormi ornamentov boli ženy, ktoré hlinou a neskôr aj vápnom zdobili pôvodne len nárožia domov.

Náučný chodník Rajecké Teplice – Porúbka

V rámci projektu „Beskydská magistrála – cesta k priateľstvu národov, si môžete dopriať trocha turistiky v krásnom prostredí.

Golf

Pri obci Veľká Čierna (cca 5 km od mesta Rajec) sa nachádza Golfpark Rajec.