Ako používať šetriť batériu Acer

Práca a študijné povinnosti nás nútia využívať notebook na rôznych miestach. Aj keď vo vlakoch, čakárňach a iné priestranstvá sú už na veľa miestach štandardne vybavené elektrickými prípojkami, nie je tomu tak všade. Často sa tak musíte spoľahnúť na batériu, ktorá je obsiahnutá v notebooku. Aby ste sa mohli naplno venovať práci alebo štúdiu, musí vaša batéria vydržať čo najdlhšie.

Batéria notebooku sa musí používať správnym spôsobom, aby vydržala čo najdlhšie a zvládala vaše nároky pri práci a zábave. Existujú základné pravidlá, ako sa starať o batérie. Napríklad Notebooky Acer  si vyžadujú:

– používať iba batériu Acer. Nikdy nepoužívajte batériu z iného notebooku. Rôzne značky a neznačkový výrobcovia môžu používa iné nastavenie napätia a iné pripojovacie porty, takže s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobia poškodenie notebooku Acer.

– notebook používajte na rovnom povrchu, inak sa môže upchať ventilátor a to môže zvýšiť teplotu batérie a poškodiť ju. Vetracie otvory by mali byť vždy umiestnené tak, aby mohol vzduch voľne prúdiť. Nepoužívajte notebook na vankúši alebo inom tlmiacom povrchu, ktorý kryje vetracie otvory.

– nepoužívajte stále notebook. Ak príležitostne vypnete váš laptop z elektrickej zásuvky, ostatne batéria v perfektnom stave oveľa dlhšie.

Ak ste zistili, že batéria notebooku Acer sa prehrieva, resp. pri práci pociťujete zhoršenie životnosti batérie mali by ste uvažovať nad výmenou batérie.

Pri výbere sa spoľahnite na overené batérie mojebaterie.sk, ktoré ponúkajú batérie Acer za najlepšie ceny. Okrem ceny je hlavnou výhodou životnosť, ktorá vás prekvapí a „nakopne“ k špičkovým výkonom pri práci s notebookom Acer.