Autodetailing zlepší vzhľad vášho automobilu

Čistenie vášho automobilu môže byť často fuška, ale pre nadšencov auto detailingu je umývanie zábava.

Pre autodetailing existuje množstvo výrobkov. Rôzne techniky autodetailingu využívajú rôzne prípravky. Zorientovať sa v rôznych výrobkoch určených na ošetrenie vášho automobilu môže byť pre neskúsených náročné. Pripravili sme pre vás krátky prehľad, ako si vybrať správne prípravky pre autodetailing.

Čo je to autodetailing?

Autodetailing je vlastne dôkladné čistenie či reštaurovanie vozidla, aby sa dosiahol lepší lesk. Detailing tiež pomáha chrániť farbu a iné časti auta pred vystavením UV žiareniu a kontaminantom.

Keď sa majiteľ vozidla rozhodne dôkladne starať o svoje vozidlo, malo by to zahŕňať:

Čistenie exteriéru: Prvým krokom detailingu je čistenie vozidla. Týmto sa zabezpečí, aby sa z vozidla odstránia všetky nečistoty, špina a iné predmety. Väčšina majiteľov automobilov používa utierky z mikrovlákna, umývacie rukavice a mydlá na umývanie automobilov, ktoré znižujú poškriabanie.

Ochrana exteriéru: Aj keď je auto umyváreň dôležitá na odstránenie zvyškov, detailing zahŕňa ochranu farby a ostatných vonkajších komponentov.  Na tento účel sa môže použiť automobilový vosk, tmel alebo keramický povlak. Na čistenie automobilového skla je potrebné použiť špeciálny čistič skla. Ošetrenie laku by malo byť dôležitou súčasťou starostlivosti o automobil.

Čistenie interiéru: Po dokončení detailingu exteriéru vozidla sa starostlivosť presúva do interiéru. Čistenie interiéru väčšinou zahŕňa vysávanie, odstraňovanie odpadkov a odstraňovanie nečistôt z kožených, vinylových alebo plastových častí a častí.

Autodetailing si môžete urobiť sami, pomocou kvalitnej auto chémie.