Poštové schránky pre bytové spoločenstvá a f …

Poštové schránky majú dlhú históriu. Poštové schránky umožnili rozvoj poštových služieb a slobodu pri odosielaní listov.

Poštové schránky sa stávajú nevyhnutnosťou

Poštové schránky sa stali nevyhnutnosťou v roku 1863, kedy občania začali využívať služby Free City Delivery. Dopravcovia listov ručne doručili poštu  priamo domov bez akýchkoľvek poplatkov. Napriek tomu, že domáca poštová schránka bola užitočná, až neskôr sa stali súčasťou každej domácnosti.

Správna poštová schránka

Aby sa zabezpečila istá forma jednotnosti, pokiaľ ide o spoločnú poštovú schránku, poštová služba požadovala, aby poštové schránky pre domovy boli dostatočne veľké, a aby  poskytovali priestor pre listy a časopisy. Museli byť tiež dostatočne pevné, aby odolali počasiu a opotrebovaniu.

Najbežnejším typom poštovej schránky v minulosti bol štýl tunelu. Bol navrhnutý  v roku 1915 zamestnancom na pošte Roy J. Jorolemanom, ktorý bol tiež inžinierom.  V mestských bytových domoch boli inštalované schránky tak, aby sa dali inštalovať do domu.

Moderné poštové schránky sú vyrobené z kvalitných a odolných materiálov, ktoré odolajú aj náročným podmienkam.  V bytových domoch a pre bytové spoločenstvá a firmy sú určené poštové schránky „Panel“. Ich koncept je navrhnutý tak, aby šetrili miesto. Majú menšie rozmery, ale napriek tomu pojmú dostatok poštových zásielok. Ďalšou prednosťou tohto typu poštovej schránky je nízka cena. Tento typ poštovej schránky je vybavený kvalitným zámkom, ktorý zabraňuje prístupu k pošte nepovolaným osobám. Poštová schránka „Panel“ je malá a hlavne lacná.

Internetový portál klucka.sk sa zameriava na predaj poštových schránok. Okrem samotného predaja poskytuje možnosť montáže poštových schránok na celom území SR pre bytové spoločenstva a firmy.